#Освіта

Рекомендації для продуктивного й цікавого уроку

Вітаємо педагогів із Днем вчителя! Нагадуємо, що на платформі EdEra розміщені відеорекомeндації для вчителів початкової та середньої школи, декілька освітніх спецпроектів та спеціальні відеорубрики для використання вчителями у школі. Ми зібрали їх в одну статтю та пропонуємо до ознайомлення та використання. Адже почати використовувати стратегію «Кубування» чи хмарні технології можна вже завтра :)Оновлені програми для початкової школи, поради вчителям, додаткові навчальні матеріали


Проект «Оновлення програм для початкової школи» розроблений спільно з МОН та за підтримки міжнародного фонду «Відродження». Тут ви знайдете не тільки оновлені програми для початкової школи, але й додаткові навчальні матеріали, поради експертів та відеозвернення письменників, твори яких внесені в програму літературного читання. Доступ до всіх матеріалів – безкоштовний.

*Посилання на сторінку проектуhttps://www.ed-era.com/mon.html


Літературне читання (2-4 класи)


Усі програми затверджені колегією МОН за результатами коментарів на EdEra та обговорень у робочих експертних групах. У літературному читанні зміни торкнулися опрацювання художнього твору, розвитку творчої діяльності учнів, аудіювання та інших тем.

Крім текстових матеріалів, на сторінці проекту ви знайдете відео за участю сучасних українських письменників. Вони презентують власні книги, які варто використовувати на заняттях.

До прикладу, дитяча письменниця й літературознавець Тетяна Стус (Щербаченко), радить використовувати книгу «Як не заблукати в павутинні» і на уроках читання, і на заняттях з інформатики, адже вона навчає дітей правильно поводитися в інернеті. Безкоштовно завантажуйте книгу за посиланням.


Письменниця Катерина Бабкіна розповідає про смисли, які закладені в її книжках. Неймовірні історії, пригоди та, звичайно, любов – про все це у відеозверненні Катерини до вчителів та учнів.Інші відео доступні на сторінці проекту або на youtube каналі EdEra.Українська мова (1-4 класи)


Серед оновлених тем – правопис, графічні навички письма, мова і мовлення. Відеоматеріали знайомлять із стратегіями й технологіями, що допоможуть урізноманітнити заняття.

Так, Інна Большакова, тренер міжнародного проекту «Читання та письмо для розвитку критичного мислення», розповідає про стратегію розвитку критичного мислення «Кубування». Це та інші відео доступні на сторінці проекту або на youtube каналі EdEra.


Англійська мова (1-4 класи)


Текстові матеріали охоплюють лінгвістичну, мовленнєву, загальнонавчальну та соціокультурну компетентність. Доступні відео, що стосуються ключових змін у програмі, усного курсу, письма, а також добірки посилань із розвиваючими віршами, флеш-картками, методичними прийомами викладання англійської для наймолодших.

На відео – рекомендації щодо міні-проектів, які можна втілювати на заняттях з англійської мови. Їх надає Тетяна Бєляєва, ліцензований викладач Kindermusik, філолог-викладач англійської та німецької мов. Інші відео та добірки посилань можна проглянути на сторінці проекту або на youtube каналі EdEra.Математика (1-4 класи)


Оновлення програми з математики охоплює багато тем. Серед них – математичні вирази, величини, сюжетні й прості задачі.

Передбачена й традиційна частина з відео – рекомендації надає Світлана Скворцова, член-кор. НАПН України, доктор педагогічних наук, професор ПНПУ ім. К.Д. Ушинського. Зокрема, розкриваються теми порівняння чисел, табличного множення і ділення, додавання і віднімання частинами. Усі відео доступні на сторінці проекту або на youtube каналі EdEra.Інформатика (2-4 класи)


У текстових матеріалах розглядається графіка, алгоритми з розгалуженням і повторенням, алгоритми і виконавці. Відеорекомендації надає Наталія Саражинська – вчитель інформатики початкових класів, автор підручників, педагог-новатор. Зокрема, Наталія радить використовувати Google Arts & Culture, щоб сформувати власну колекцію графіки для навчальних занять. Усі відео доступні на сторінці проекту.


Оновлені програми з інших предметів – фізичної культури, мистецтва, основ здоров'я – знаходяться на головній сторінці проекту.


Відеорекомендації для базової загальної середньої школи


На сторінці проекту «Оновлення програм для базової загальної середньої освіти» ви знайдете оновлені програми для основної школи, поради експертів і додаткові навчальні матеріали. Доступ – безкоштовний.

*Посилання на сторінку проектуhttps://www.ed-era.com/mon59/

* Плейлист з відеорекомендаціями на yotube каналі EdEraУкраїнська мова «Комплексне завдання


У першій відеорекомендації Юлія Романенко, модератор обговорення програми з української мови та доцент НПУ ім. М.П. Драгоманова, розповідає як в одному уроці поєднати ключові компетентності, наскрізні лінії та традиційні змістовні лінії програми.

Для прикладу розглядається заняття на тему «Минулий час. Зміна дієслів у минулому часі». У межах комплексного завдання учні не лише читатимуть текст, але й визначатимуть вжиті дієслова й з’ясовуватимуть їхню роль у мовленні.


Трудове навчання


Юлія Приходько, вчителька трудового навчання Полтавської гімназії №17, радить проводити ігри, що підвищують рівень позитивних емоцій серед учнів – наприклад, «Клубочок компліментів». Потім необхідно організувати роботу учнів так, щоб вони одержали нові знання та розвивали власні здібності. Для цього варто використовувати цікаві вправи та методи, зокрема, лялькотерапію.


Математика


Наталія Панова, вчитель вищої категорії з математики і заступник директора з виховної роботи Кременчуцької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 1, пропонує 12 цікавих ідей для уроку. Вони не тільки допоможуть виконати завдання, але й зроблять заняття цікавим і продуктивним для учнів та забезпечать формування ключових компетентностей.Підприємливість і фінансова грамотність


Олена Бурлака, вчителька історії Городищенського економічного ліцею Черкаської області, пояснює, як навчити учнів підприємливості та фінансовій грамотності.

Оксана Сампара, вчитель-методист і співавтор навчально-методичних матеріалів курсу «Фінансова грамотність», розглядає уроки з природознавства в 5 класі.

Віктор Ґудзь, вчитель фізики та автор шкільних посібників розповідає як на уроках із фізики навчити учнів ефективно вирішувати повсякденні проблеми.


Громадянська відповідальність


Вчителі розповідають як найефективніше реалізувати наскрізну змістову лінію «Громадянська відповідальність» у темах з історії, мистецтва, української мови та літератури.

Наприклад, Леся Хлипавка, вчителька історії Черкаського НВО №36 ім. Героїв-прикордонників, пропонує проаналізувати історичні обставини, що призвели до появи у 1215 році «Великої хартії вольностей».

За словами Олени Гайдамаки, старшого наукового співробітника ДНУ «ІМЗО» та кандидата педагогічних наук, формування громадянської відповідальності під час вивчення мистецтва відбувається завдяки розвитку культурної свідомості учнів.

Анна Білоус, учителька української мови та літератури СЗШ №54 м. Дніпро, пояснює, що українська література має великий потенціал для реалізації наскрізних змістових ліній. До прикладу, під час аналізу оповідання Євгена Гуцала «Лось», варто залучати дітей до дискусії і висловлення власної думки.

Віталій Півторак, представник робочої групи з української літератури, вчитель української мови і літератури Калуської гімназії імені Дмитра Бахматюка, радить використовувати посібники Ради Європи.


Здоров'я і безпека


Розповідаємо про наскрізну змістову лінію «Здоров’я і безпека» на прикладі «Біології» та «Географії».

Олександр Козленко, науковий співробітник відділу біологічної, хімічної та фізичної освіти Інституту педагогіки НАПН України, зазначає, що реалізація цієї змістової лінії допоможе заохотити учнів до здорового способу життя і навчить формувати безпечне життєве середовище.

А Марк Бобровський, модератор програми з географії та вчитель географії ліцею «Універсум», каже, що шкільна географія має антропоцентричне спрямування. Тому всі процеси й закономірності географічного середовища розглядаються з огляду їхнього впливу на людину.


Екологічна безпека та сталий розвиток


За словами Олени Семенюк, учителя-методиста зарубіжної літератури, української мови та літератури Скандинавської гімназії м. Києва, вже на перших уроках у 5 класі діти на прикладі малих фольклорних жанрів зможуть осмислити важливість збереження природи. Для цього можна аналізувати прислів’я, зокрема, «краще жити бджолою, ніж умерти метеликом».

Андрій Терещук, викладач Уманського педагогічного університету імені Павла Тичини, рекомендує обирати екологічно безпечні технології оздоблення під час виготовлення виробів етнічного стилю. Замість лакофарбових засобів можна використовувати матеріали природного походження: наприклад, обробляти поверхню виробу воском.


Хмарні технології на уроках історії


Олена Бурлака, вчителька історії Городищенського економічного ліцею Черкаської області, розповідає як імплементувати інформаційні технології в навчальний процес. Зокрема, можна скористатися OneNote Online для оформлення навчального матеріалу.Інформатика


Вивчення програмування в школі – це не лише про набуття вміння складати програми, а й про співпрацю, відповідальність, наполегливість та креативність. Як сформувати ці навички та риси характеру під час уроків з інформатики, розповідає Оксана Пасічник, учителька інформатики НВК «Школа-гімназія «Сихівська», м. Львів.

Наприклад, щоб перетворити алгоритми на цінні практичні прийоми, варто використовувати яскраві аналогії, що добре запам’ятовуються. Оксана пояснює алгоритм обміну значень двох змінних на прикладі двох коробочок, а згодом використовує стратегію розв’язання цієї задачі як основу для пояснення складніших алгоритмів. Тому її учні знають як перевозити рояль у зламаному ліфті :)


Англійська мова


Валентина Тумасова, вчителька англійської мови Бубнівсько-Слобідського НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів – ДНЗ» Черкаської області, розповідає про основні акценти взаємодії учнів і вчителя під час вивчення іноземної мови. Зокрема, учням притаманне бажання працювати в команді, виконувати різні ролі, знаходити альтернативні рішення однієї навчальної проблеми. Тому на уроках варто моделювати наближені до реального життя ситуації.

*Посилання на сторінку проектуhttps://www.ed-era.com/mon59/

* Плейлист з відеорекомендаціями на yotube каналі EdEra

Сподіваємося, ці рекомендації стануть вам у пригоді. Зі святом та навчайте з задоволенням!


Цикл інтерв'ю з письменниками для старшої школи #ПроСлово

Цикл інтерв'ю з громадськими діячами, письменниками та музикантами про вплив української літератури їхню творчість у рамках безкоштовного онлайн-курсу «Лайфхаки з української літератури». Серед тих, хто взяв участь: Олег Скрипка, Олександр Михед, Сергій Жадан, Оксана Забужко, Олександра Кольцова, Тарас Прохасько та інші видатні українці.

Посилання на плейлист – #ПроСлово.


Онлайн-курси для старшої школи

Звичайно, не можемо не згадати про онлайн-курси на EdEra. Серед них онлайн-курси з української мови та літератури, математики, біології, географії, фізики, історії України, англійської мови, правознавства.

Приклад відео із онлайн-курсу «Лайфхаки з української мови»

Приклад відео із онлайн-курсу з права «Людина та держава. Правила гри»


Навчайтеся та навчайте із задоволенням! Поздоровляємо та успіхів!
Author image

EdEra R&D

  • Kyiv
comments powered by HyperComments