#Освіта

6 TED Talks, щоб навчатися й навчати

На початку нового навчального року ділимося з вами натхненням – 6 TED Talks про освіту, які сподобаються не лише учням, але й вчителям. Переконатися, що ви можете все, чи замислитися про те, яким має бути навчання – обирайте на свій смак.


Для тих, хто навчається


Бенні Льюїс – ви здатні вивчити іноземну мову

Харизматичний та переконливий Бенні Льюїс розповідає власну історію. Його рідна мова – англійська, тому хлопець не розумів, навіщо йому взагалі вивчати інші мови. Більше того: все життя Бенні вважав, що не має лінгвістичних здібностей. Навіть півроку в Іспанії не допомогли йому опанувати іспанську.

Але в 21 рік Бенні вперше зустрів поліглота й переконався, що не існує людей, нездатних до вивчення мов: існує неправильна мотивація. Тепер Бенні – один із найвідоміших поліглотів сьогодення, відомий також як Benny The Irish Polyglot. У відео він не тільки ділиться своїм захопленням та неабияк надихає, але й називає п’ять причин, через які люди банально не починають вивчати мови.Джошуа Фоєр – у вас гарна пам’ять

Джошуа Фоєр – журналіст, популяризатор науки та людина, що «випадково» перемогла в американському чемпіонаті з пам’яті.

Якось Джошуа мав написати про одне з таких змагань. Люди, які брали в ньому участь, демонстрували справжні дива: запам’ятовували сотні цифр, імена десятків незнайомців, навіть цілі поеми. Однак один із учасників сказав, що пам’ять у нього (як і в інших) цілком звичайна – секрет у тренуваннях та техніках, що використовувалися ще в Стародавній Греції.

Тоді Джошуа вирішив пересвідчитися в цьому самостійно й взяти участь у чемпіонаті (як ми вже знаємо, успішно). У своєму виступі він доводить, що в кожної людини – гарна пам’ять, яку просто потрібно тренувати. Майже як м'язи.Джош Кауфман – кількість переходить у якість через 20 годин

Коли в Джоша Кауфмана, менеджера та автора бестселера «Сам собі МВА» народилася донька, він подумав, що більше не матиме вільного часу. Однак Джош хотів продовжувати навчатися й дізнаватися щось нове. Тому він почав вивчати як люди опановують нові навички й натрапив на думку, що для цього потрібно 10 тисяч годин. На щастя для Джоша (і для нас), є одне уточнення.

Десять тисяч годин потрібно, щоб стати дійсно неперевершеним професіоналом, кращим із кращих. Але щоб опанувати навичку на базовому рівні, знадобиться всього чотири кроки й 20 годин практики. Тільки подумайте: перші 20 годин – і ви вже навчилися грати на укулеле. Тоді кількість переходить у якість.

Цей TED Talk обов’язково потрібно подивитися тим, хто не помічає ніякого прогресу. Якщо вам здається, що ви стоїте на місці, подумайте – можливо, ще просто не минули 20 годин занять?Для тих, хто навчає


Анант Агарвал – давайте навчати зручно

Коли доньці Ананта Агарвала, засновника edX, виповнилося 13, вона... перестала розмовляти англійською. Натомість дівчина почала використовувати лише два звуки: мугикання й тишу. Однак коли Анант надіслав їй текстове повідомлення, то отримав миттєву відповідь. Так він зрозумів, що покоління мілленіалів – інше. А отже, і навчатися мусить інакше.

Анант Агарвал пропонує інтегрувати онлайн-курси у навчальний процес. Він відстоює комфорт: навіщо змушувати дітей іти до школи о восьмій ранку та випробовувати їхнє терпіння тривалими заняттями? Завдяки відео та інтерактивним завданням вони можуть навчатися де зручно й коли зручно – хай навіть у власній спальні чи кухні.

Також Анант Агарвал пропонує поглянути на помилки, ігри та спілкування на заняттях з іншого боку. Він закликає використати їх для ефективного навчання та називає п’ять ідей, які цьому сприятимуть. Спойлер: серед них – гейміфікація, про яку ми вже трохи говорили в матеріалі «Три глобальні тренди онлайн-освіти, про які варто знати» .Сал Кхан – давайте тестувати заради вдосконалення

Раніше Сал Кхан, засновник Khan Academy, допомагав своїм кузинам із математикою. Тоді він помітив, що більшість труднощів з’являлися через те, що вони банально не довчили матеріал.

Тому Сал Кхан порівнює сучасні тести з будівництвом. Ви споруджуєте перший поверх будинку, але після того як роботу оцінили, вже не повертаєтеся, щоб виправити недосконалі місця. Уявімо, що поверх – це знання з алгебри 7-го класу. Якщо після тесту ви зрозуміли, що засвоїли матеріал на 75%, то не повертаєтеся, щоб вдосконалити погано вивчені 25%. Ні, вам потрібно навчатися далі й якимось чином використовувати те, що ви не вивчили. Згадаємо метафору будівництва й уявимо: а що відбудеться з будівлею, якщо залишати поверхи недобудованими та зводити над ними нові?

Нічого хорошого. Саме тому Сал Кхан пропонує використовувати тести не для перевірки знань чи цифри в табелі, а задля ідентифікації слабких місць та їх вдосконалення. І ми повністю з ним погоджуємося.Кен Робінсон – давайте плекати таланти

Наостанок залишаємо сера Кена Робінсона, одного з найвідоміших освітніх експертів. Цей виступ набрав понад 6 мільйонів переглядів – і недарма, адже Робінсон звертає увагу на дуже важливу проблему: величезну кількість людей, що які витрачали час, сили й талант на те, що їм не подобається. Та на отримання освіти, яка їх насправді не цікавить.

Тому Кен Робінсон визначає три принципи, які покращать освіту. Перший – усі люди різні, тому потрібно урізноманітнити розклад. Другий – дитину потрібно зацікавити, тоді вона охоче навчатиметься самостійно. Третій – освіта повинна розбудити й розвинути креативність, а не пригнічувати її.

«Допитливість – двигун успіху» каже сер Кен Робінсон. То давайте зробимо освіту такою, щоб діти просили ще.Команда EdEra бажає вам наснаги та натхнення в новому навчальному році! Вивчайте мови, тренуйте пам’ять та плекайте таланти. А перші результати з’являться вже через 20 годин роботи.

Авторка матеріалу: Анна Ляшенко, методистка EdEra

comments powered by HyperComments